Yüksel Murat Şener
2017-07-15T15:03:07+03:00 ·
Deadlift formu kişinin anatomisine ve güçlü olduğu bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir. Kalça pozisyonu bir sporcuda aşağıda iken diğer bir sporcuda yere göre paralele yakın olabilir. Küçük denemelerle kendi deadlift formunuzu bulmaya çalışın ve sürekli kendinizi geliştirmeye bakın. Bir resimde gördüğünüz form ile kendinizi şartlamayın. Hepinize güçlü deadliftler ve güzel gelişimler diliyorum
Paylaş
Yüksel Murat Şener
2017-06-22T22:43:51+03:00 ·
KETOJENİK DİYET SİSTEMİ

https://youtu.be/tqM9Lacmcw0

KETOJENİK
DİYET SİSTEMİNİ uygulamayı düşünenler yada ne olduğunu merak edenler için ketojenik diyetin ne olduğunu uygularken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattığım videom youtube kanalımda yayında. Aşağıdaki linkten videoya gidebilirsiniz. Sorularınızı yorumlarda sormayı unutmayın. İleride diğer diyet sistemlerini de ayrıntılı şekilde açıklamaya devam edeceğim.

https://youtu.be/tqM9Lacmcw0

#mysu
#sınırlarınıyoket #diyet #beslenme #youtube
Paylaş
Yüksel Murat Şener
2017-06-19T20:45:25+03:00 ·
Biraz hedeflerden bahsedelim. Büyük hedefler koymak harika birşey. Neden küçük düşünelim ki? Ne kadar büyükse hedefimiz kendimizi o kadar az limitleriz. Fakat sadece çok iyi bir sporcu olacağım, yağ oranım %8 olacak gibi hedefler ne yapacağımızı şaşırmamıza ve baskı altında kalmamıza sebep olabilir. Bunların yanında alışkanlıklarımızı değiştirecek küçük hedefler koyarak yol katetmemiz işimize daha çok yarayacaktır. Bu 1 ay boyunca her hafta 3 kere antrenman yapacağım, ya da bu ay boyunca haftanın 5 günü tamamen temiz besleneceğim ya da bu hafta uyku düzenim adına 12 den geç yatmayacağım gibi. Unutmayın bizi biz yapan alışkanlıklarımızdır. Alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişiklikler büyük hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacaktır.
#mysu #sınırlarınıyoket #hedefler
Paylaş
Yüksel Murat Şener
2017-06-16T14:45:12+03:00 ·
Biraz arka koldan bahsedelim. Triceps(arka kol) kaslarımız eğer ağırlık kaldırmayla alakalı bir spor yapıyorsak performansımız için oldukça önemli. Bütün itiş hareketlerinde görevalıyor. Estetik görünüm içinde aynı şekilde özellikle kadınlarda kolun daha sıkı bir şekli olması içinde önem teşkil ediyor. Tabi ki büyük kollar isteyenler içinde kolun biceps(ön kol) dan çok daha büyük bir bölümünü kaplamasıda geliştirilmesi için yeterli bir sebep Başlangıç seviyesindeki sporculara özellikle arka kol için ekstra yüklenmelerini önermem büyük hareketlerle bench press, overhead press, şınav, dips gibi, oldukça gelişim gösterecektir. Daha ileri seviyeye gelmiş ve bu hareketlerle ağırlıklarını arttırmakta zorlanmaya başlayan sporcular için kesinlikle ek hareketlerle takviye etmelerini öneririm.
Paylaş
Yüksel Murat Şener
2017-06-10T10:09:12+03:00 ·
Yatak saçıyla spora gelince vaziyet... En güzeli antrenmanlarımızı her gün aynı saat aralığında yapmak olsada bazen gün içi yoğunluk buna engel olabiliyor. Gününüz dolu diye antrenman atlamanızı önermem. Eğer çok önemli bir işiniz yoksa veya büyük bir rekor denemeniz vs yoksa gerekirse sabah erkenden yada geç saatte de olsa programınıza uyun. Uyamıyorsanız programınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Hayatınıza daha uygun bir program seçmeniz sizi başarıya daha emin adımlarla ulaştıracaktır. Devamlılık en önemli etken.
-
#fitnessmodel #motivasyon #love #spor #disiplin #devamlılık
Paylaş
Önceki Paylaşım